סטריפטיז

סטריפטיז

ריקוד זה מכונה לעתים קרובות "ריקוד הקנטה", או אפילו "גלגול קצבי איטי של הירכיים והישבן".

ריקוד זה דורש מהמשתתפים להשתמש בתנועה פיזית ולהציע עירום, אך לא להציג אותו. הכללים אחידים ברחבי העולם.

לכל אומה יש רשימה משלה של שירים מסורתיים שאפשר ללוות איתם חשפנות, מהבנגרה ההודית, מוזיקת השונה של זימבבואה, סוקה הקריבית. https://israelnightclub.com/apartments/דירות-דיסקרטיות-באילת/

מאמר זה ידון בסוגים של רקדני חשפנות מודרניים בבידור ציבורי או לצפייה פרטית.

במהלך חשפנות, חשוב שהמבצע ישמור על מודעות מצב ובטיחות שלו בכל עת. זה גם עשוי להיות לא מתאים להופיע מול ילדים או בעלי חיים.

סטריפטיז מתחילה להתרחש כעת ברחבי העולם, כולל טרנדים עכשוויים בגרמניה (בגדים שצונזרו עם 'Strip Polka Dot'), יפן (המכונה "Gal Artist"), בריטניה (Pan Hambi), קזחסטן ("מירוץ הסטריפטיז").

להלן סרטון של הופעת חשפנות חיה:

https://www.youtube.com/watch?v=zsoHksxnDTY

סטריפטיז אינו מפורש במיוחד בטבעו והוא מורכב בעיקר מנשים לבושות למחצה המסירות את כל שכבות הלבוש, בדרך כלל בסוף, עד שהן נשארות רק עם תחתונים. הוא מבוצע בדרך כלל ב"מועדוני חשפנות" כמו Spearmint Rhino או Hustler Hollywood, ולחילופין כשגרת "בורלסק" בתיאטרון או קברט, שם השחקנית תלבש בגדים נשיים קלאסיים, תציג שגרת ריקודים אומנותית לפני שתסיר בגדים בהדרגה כדי לאפשר לצופים נוף ללא הפרעה עד שהם עירומים לגמרי. לחלק זה עשוי להיחשב סוג של כיף ואחרים עשויים למצוא את זה לא נוח לצפייה בכלל, כי זה מציע שיש לאפשר לנשים לעמוד חפצים למען הבידור של גברים מבלי שיהיה להן כל מילה בעניין

המונח "סטריפטיז" מיועד לסוג של רצועה מקוצרת ביצועים.

המילה "סטריפטיז" תועדה לראשונה באנגלית בשנת 1933. משנות ה-70 המוקדמות יותר, הקבלה השתנתה, בנקודות מסוימות הגיעה עד ל-90%. כעת ישנן טענות חוזרות ונשנות כי נעשה שימוש יתר במילה ודפוס השימוש בדיבור עלול להפריע לה לקבלה כולה לשפה, אם כי אחרים כמו הסופרת של The Blaze, אליזבת הרינגטון, מפריכות את הטענות הללו.

חשפנות משתמשת בדרך כלל בתלבושות, שפת גוף ומגוון אביזרים כדי להפעיל רגשות חושניים; מניב קוקטייל אפל בתוך פיתוי השראה שמעורר בי את הדמיון, מתגרה בהימנעות משארית לבוש אחרונה עם המגע והטמפרמנט שלך, ולעולם לא תהיה לגמרי לא צנוע.